پشتیبانی

کلینیک فیزیوتراپی در شیراز

فعالیت های ما

فیزیوتراپی نورولوژیک

افراد با هر بیماری و شکایتی پس از تشخیص توسط پزشک و رجوع به کلینیک فیزیوتراپی آهنگ حرکت پذیرش می شوند و در مرحله نخست ارزیابی اولیه تو...

فیزیوتراپی نورولوژیک

تمرین درمانی

تمرین درمانی مهم ترین و تخصصی ترین بخش خدمات قابل ارائه در کلینیک فیزیوتراپی آهنگ حرکت و در واقع وجه تمایز رویکرد علمی و مبتنی بر شواه...

تمرین درمانی

فیزیوتراپی در منزل

با توجه به نیاز بیماران به خدمات فیزیوتراپی در شیراز که اکثرا ناشی از مشکلات حرکتی آنهاست، مراجعه این بیماران به مراکز درمانی با توجه ...

فیزیوتراپی در منزل

ماساژدرمانی

ماساژ یکی از قدیمی ترین روش های درمان برای تسکین دردها و آلام بشری است که درطول قرن ها ، علاوه بر متون پزشکی، در رساله های ادبی، هنری و...

ماساژدرمانی

آهنگ حرکت : کلینیک فیزیوتراپی درشیراز : فیزیوتراپی درمان ضایعه نخاعی ، سکته مغزی و ام اس

"حرکت" بنیادی ترین و پر اهمیت ترین فاکتور در زندگی فیزیکی افراد به شمار می رود و نقش آن در کیفیت زندگی طبیعی انکار ناپذیر می باشد. به گونه ای که جزئی ترین اختلال در این امر آن را به هدف شماره یک هر انسانی برای کسب و بهبود شرایط موجود مبدل می سازد. بی شک انجماد و سکون تحت هیچ شرایطی با طبیعت و سرشت انسانی سازگار نخواهد بود.این امر نشان از ارزش زیاد و تاثیر مستقیم "حرکت" بر روحیات، توانایی ها، قدرت تصمیم گیری و استقلال فردی اشخاص دارد.

در بدن انسان هر علتی که باعث محدودیت حرکت گردد از یک خراش ساده سطحی روی پوست گرفته تا آسیب های جدی و جبران ناپذیر دستگاه عصبی مرکزی شامل مغز و نخاع دارای درجه بالای اهمیت می باشد و توجه شخص را شدیدا به خود معطوف می کند.

هدف بسیاری از روش های روتین فیزیوتراپی در درمان همانا بدست آوردن مجدد حرکت می باشد. چه بسیار دردهایی که با استراحت دادن اندام یا استراحت فرد موقتا تسکین می یابند اما چه چیزی است که فرد را وادار به صرف وقت و هزینه برای رفع ریشه ای مشکل میکند؟ پاسخ ساده است. درجه اهمیت "حرکت" برای انسان از کاهش درد و تسکین به مراتب بالاتر است.

وقتی انگیزه ی بالای انسان هایی با محدودیت حرکتی در سطوح مختلف را میبینی شگفت زده می شوی. تلاش یک فرد برای کسب دامنه حرکتی خم کردن انگشت آسیب دیده دست و تلاش فردی دیگر برای حرکت و راه رفتن مجدد متعاقب ضایعه نخاعی یا سکته مغزی از یک جنسند در سطوح مختلف.

توجه به این موضوع و کسب نگرش درمانی حرکت محور زمینه ای شد تا با تاسیس و نام گذاری کلینیک فیزیوتراپی آهنگ حرکت در شیراز گامی در جهت حمایت از این اراده و میل طبیعی برداریم و همکاری در زمینه کسب استقلال حرکتی افراد خصوصا با آسیب های نورولوژیک را اولویت موسسه قرار دهیم.

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

افراد با هر بیماری و شکایتی پس از تشخیص توسط پزشک و رجوع  به کلینیک فیزیوتراپی آهنگ حرکت پذیرش می شوند و در مرحله نخست ارزیابی اولیه توسط فیزیوتراپیست صورت میگیرد.سعی بر این است که شرایط کنونی،نقاط قوت و ضعف، اهداف توانبخشی و مدت زمان لازم برای حاصل شدن نتایج مطلوب مد نظر افراد توضیح داده شود.

برای مثال در جلسه اول فردی که با آسیب طناب نخاعی به کلینیک مراجعه می کند شرح عمل، ام آر آی ، عکس ایکس ری، تراکم استخوان، نوار عصب و هر تست پاراکلینیکی موجود دیگر مد نظرفیزیوتراپیست قرار میگیرد و با ارزیابی بالینی و انجام تست های متنوع اولیه پرونده سازی صورت می پذیرد.در صورت عدم توانایی مراجعه حضوری مشاوره تلفنی امکان پذیر است.

اینکه آسیب فرد از کدام قسمت نخاع و کدام مهره بوده و به چه میزان است،چه مدت از زمان آسیب نخاعی گذشته، فلج پاها یا دست ها به صورت شل یا اسپاستیک است و به چه میزان، زخم بستر دارد یا نه، در طول روز چه فعالیت هایی انجام می دهد، تا کنون توانبخشی شامل فیزیوتراپی آسیب نخاعی، کاردرمانی آسیب نخاعی یا هر توانبخشی به هر نحوی انجام داده یا نه در انتخاب رویکرد مناسب درمان اهمیت دارد.

الکتروتراپی، اینترفرنشیال تراپی، لیزر تراپی، اولتراسوند، گرما درمانی، تمرین درمانی، تکنیک های دستی، موبیلیزیشن, استرچینگ و ... بسته به نیاز فرد به طور پیشرونده در پروسه درمان انتخاب می گردد.

تمام تلاش براین است که حرکات قابل اجرای افراد ضایعه نخاعی پله پله و با شیب مثبت در جهت ایجاد استقلال حرکتی با بهترین روش فیزیوتراپی آموزش داده شوند در این امر از همکاری متخصصان و همکاران ارتوپدی فنی جهت اندازه گیری و ساخت بریس مناسب بسته میزان آسیب و نحوه راه رفتن فرد با آسیب نخاعی بهره مند هستیم.

راه رفتن مجدد افراد با نخاع آسیب دیده، له شدگی نخاع یا قطع نخاع امکان پذیر است اگر استاندارد های تمرین درمانی، ورزش درمانی و فیزیوتراپی به صورت علمی اجرا شود.

فردی که مشکل حرکتی و ناتوانی در راه رفتن به دنبال آسیب نخاع دارد ابتدا با تمرین درمانی لگن و عضلات تنه و شکم و کمر تعادل حرکت این نواحی را بدست می آورد تا آماده ورود به پارالل بار شود. ورزش درمانی پیشرونده برای تقویت عضلات اندام ها و تنه و لگن در حالت ایستاده کماکان صورت می گیرد تا فرد بتواند با کمک واکر، عصا و در صورت امکان بدون وسیله کمکی راه برود.

خدمات فیزیوتراپی به صورت روتین در کلینیک فیزیوتراپی آهنگ حرکت انجام می شود اما در صورت اختلال شدید حرکتی و سختی حمل و انتقال بیمار خدمات فیزیوتراپی در منزل در شیراز برای بیماران سکته مغزی، ضایعه نخاعی، ام اس، ضربه مغزی، فلج مغزی،... و درمان فیزیوتراپی در منزل بیماران در کما، بیماران با سطح هوشیاری پایین، شکستگی ها و فیزیوتراپی تنفسی در شیراز با هماهنگی قبلی قابل انجام است.

تجربه چند ساله در توانبخشی ضایعات نورولوژیک باعث شده تا از نزدیک شاهد نواقص موجود در این حیطه باشیم و در کلینیک فیزیوتراپی آهنگ حرکت تلاش شبانه روزی همکاران بر این است که روش علمی، واقع گرایانه و خرد جمعی راهنمای ما در نیل به اهدافمان باشد.

نظرات سازنده ، انتقادات، پیشنهادات تمامی همکاران محترم پزشک و فیزیوتراپیست، دست اندرکاران حیطه توانبخشی، بیماران و مراجعان محترم در بخش تماس با ما همواره یاری رسان بوده و خواهد بود.

 

                                                                                                                                                         باتشکر

اینستاگرام جهت مشاهده ویدیو راه رفتن دوستان با آسیب نخاعی: rastgar.amin.pt@

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

فیزیوتراپی درمان ضایعات نخاعی در شیراز،راه رفتن ضایعه نخاعی در شیراز،فیزیوتراپی درمان سکته مغزی در شیراز،فیزیوتراپی درمان ام اس در شیراز،فیزیوتراپی فلج مغزی در شیراز،فیزیوتراپی زانو در شیراز،فیزیوتراپی کمردرد در شیراز،لیزر فیزیوتراپی در شیراز،فیزیوتراپی مچ دست و پا در شیراز،فیزیوتراپی ورزشی در شیراز،

آخرین مقالات

درباره فیزیوتراپی در منزل

درباره فیزیوتراپی در منزل

بیمارانی مثل بیماران سکته مغزی، ضایعه نخاعی،بیماران کماتوس،بیماران قلبی تنفسی و سالمندان برای درمان نیاز به هزینه های جابجایی زیادی دار...

ادامه مطلب
چالش درمان در ضایعه نخاعی

چالش درمان در ضایعه نخاعی

موقعی که کسی مبتلا به ضايعه نخاعی می شود، يکی از مشکلترین مسائلی که با آن مواجه می باشد اين است که در حال حاضر هيچ "درمانی" برای آن وجو...

ادامه مطلب
درباره فلج مغزی

درباره فلج مغزی

فلج مغزی (cerebral palsy) یا CP به معنای اختلال و ناتوانی حرکتی به علت یک ضایعه مغزی است. این یک اصطلاح کلی است که گروهی از ضایعات مزمن...

ادامه مطلب
علایم اولیه ام اس

علایم اولیه ام اس

ام اس یک بیماری خود ایمنی است که در آن سیستم ایمنی پاسخ غیر متعارفی به سیستم عصبی مرکزی (CNS ) می دهد. سیستم عصبی مرکزی شامل مغز، نخاع ...

ادامه مطلب

 راه رفتن مجدد افراد با آسیب نخاعی و مشکلات نورولوژیک و کسب استقلال حرکتی در

کلینیک فیزیوتراپی آهنگ حرکت در شیراز 

ما اینجا هستیم

آدرس ارتباطی ما

آدرس :

شیراز- بلوار گلستان- کوچه 2- ساختمان فاخته

تلفن تماس : 07137306485

موبایل: 09176015026

                 insta:rastgar.amin.pt

© طراحی و بهینه سازی گروه طراحی سیرن